+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акумулаторска аголна дупчалка

Шифра: DDA341RFE

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
3 год. ГАРАНЦИЈА
SKU: 18064
ден 21.999,00

Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака

Компактен дизајн со мала должина, обезбедува поголема контрола и маневрирање

Трајно и робусно алуминиумско куќиште на редуктор

Вградено LED работно светло со функција на накнадно осветлување

Лесен за ракување, голем прекинувач, со електронска контрола на брзина е погоден за работа со завртки

Компактен и лесен 4-полен мотор

Компактна аголна глава, височината на главата е намалена за полесен пристап до завртки во тесни места


 
Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 14.4V
Капацитет на акумулатор 3.0Ah
Тип на акумулатор LI-ion
Број на вртежи во празен од 0 - 1.700 min-1
Капацитет на стезна чаура 1.5 - 10 mm
Макс. дупчење - челик 10 mm
Макс. Дупчење -дрво 25 mm
Димензии (Д x Ш x В) 326 x 79 x 97 mm
Тежина EPTA 1,7kg