+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Price Clear All
Min: MKD1799
Max: MKD39999
Manufacturers
Потрошувачка, моќност
Должина на сечење
Мотор
Коњски сили
Моќност на мотор
Работен волумен
Резервоар за масло
Брзина на верига
Резервоар за гориво
Чекор на верига
Проред на забец

Warning

Your query returned an empty result !

Производители

Верижни пили

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна

DCS232T Моторна верижна пила

Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината 22,2-cm3 мотор, моќен за целосно искористување на 25 cm меч EasyStart со автоматско блокирање на половина гас, главна пумпа и стартер со пружина Пила со низок повратен удар за безбедно работење Идеално за употреба во паркови, зеленило или ниви покрај пат Чекор на верига: 3/8" за верижник на врв од меч, 1/4" за шина со зарез. Најлесната еднорачна верижна пила со тежина од само 2.5 kg Прилагодлива пумпа за масло, се исклучува при работа во празен од
27.999,00 ден

DCS5121-45 Моторна верижна пила

EasyStart: Стартерот со помошна пружина, комбиниран со оптимизирано управување со моторот, го намалува отпорот MPI технологија (Memory-Power-Ignition) за лесно стартување Прекинувач Touch&Stop запира моторот и автоматски се враќа во стартната положба, со што се елиминира поплавување на карбураторот Моќен и еколошки 2-тактен мотор со катализатор Прилагодлива пумпа за масло, се исклучува при работа во празен од Филтер за воздух се отстранува без користење на алат, лесене за чистење Центрифугална склопка со 3 тежини, за добар пренос на моќност на веригата Одржување на филтер за воздух без користење на алат Страничен затегач на верига овозможува лесен пристап
33.999,00 ден

MTX-EK 2400-40 AK Електрична верижна пила

Електрична пила 2400 W
6.599,00 ден

MTX-EK 2200-40 Електрична верижна пила

Електрична пила MTX EK 2200-40
4.999,00 ден

NAK-EC2040 Електрична Верижна пила

Лесна, но ефикасна, со тежина само од 4,4 кг !
4.599,00 ден

NAK-ES1200 Електрична верижна пила/тример

ЕС1200 Електрична верижна пила/тример - СЕ ВО ЕДНО ! 1 x Глава за тример + 1 x Глава за телескопска ножица за жива ограда
7.999,00 ден