+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Price Clear All
Min: MKD3399
Max: MKD159999
Manufacturers
Потрошувачка, моќност
Број на вртежи во празен од
Пречник на диск Ø
Број на одови во мин.
Насаден отвор на диск Ø
Мах. сечење на 90°
Капацитет дрво
Капацитет метал
Должина на одот
Мах. сечење на 45°
Макс. сечење на 50°
Широчина на пролаз
Макс. сечење под агол Л/Д

Warning

Your query returned an empty result !

Производители

Пили/Циркулари

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна

HS7101 Електрична кружна пила

Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината Ергономското тело, кое лесно се подига со една рака, покриено е со еластомер кој не се лизга, за зголемена удобност на ракувачот Функцијата за дување ја дува прашината од линијата на сечење за да се има подобар преглед врз сечењето Рамниот дизајн на куќиштето на моторот е одличен за лесна измена на листот Фино паралелно дотерување на основната плоча во однос на листот Оптимално избалансирана тежина за лесно ракување со машината Отстранливиот приклучок за црево се прикачува за поврзување со правосмукалка Без клин кај листот Електронски систем за сопирање за ниска и рамномерна струја за сопирање и мало отскокнување, а висока излезна моќност со зголемен век на моторот Двојното LED работно светло го осветлува листот и линијата на сечење за полесно сечење на работното парче во темни места
13.999,00 ден.

JR3050T Електрична пила-лисичја опашка

Измена на лист без алат овозможува побрзо поставување или отстранување на листот Голем прекинувач. Твоите прсти нема да бидат изморени по долго работење Ергономски дизајниран bгумиран мекан ракофат Дотерување без потреба од алат. Можете да ја дотерате папучата со едноставно притискање на копче Надежен механизам, отпорен на вода и прашина. Менувачкиот простор е заштитен од водени капки, со гумена заптивка. Предната страна на лизгачот е заштитена од прашина, со воздухот кој се издувува од вентилаторот и со x-прстенот и заптивната плоча
10.999,00 ден.

LS1214 Стабилна потезна кружна гер пила

Двоен лизгачки механизам е без вибрации, прецизен и обезбедува точно сечење Двојно лизгачки граничник за косо сечење со независни горни и долни лизгачки елементи за дополнителна погодност за прецизно сечење Електричната сопирачка нежно, но брзо ја сопира ротацијата на листот, овозможувајќи му на корисникот брзо да продолжи со работа
49.999,00 ден.

LS1013 Стабилна потезна кружна гер пила

Систем за само водење, брусната лента секогаш се движи во исправна положба, без потреба од дотерување Најголем капацитет на брусење Компактна и тивка Контрола на брзината на лентата Унапредената десна страна за рамно брусење, го прави лесно брусењето до ѕидови
39.999,00 ден.

LS1013L Стабилна потезна кружна гер пила

Ласерскиот маркер овозможува лесно порамнување со обележаната линија Меканата дршка за носење од еластомер обезбедува сигурно и удобно држење при пренесување Двоен лизгачки механизам е без вибрации, прецизен и обезбедува точно сечење Аголна мерна скала лесна за читање Дотерување на длабочина на сечење Големата вртлива основа ја држи машината со голема стабилност Позитивни граничници за често користени агли, со едноставно ракување со дршката и рачката за блокирање
45.999,00 ден.

4326 Убодна пила

Опремен со капак за заштита на рацете на ракувачот од прашина и од струшка Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат Ниски вибрации и ниска бучава при работа Нова надворешна конструкција Магацин за складирање на клуч, кој може да се чува на машината, што е погодно за ракувачот Можат да се постават дебели листови (од 1.7 mm) Браник за струшка го штити ракувачот од разлетана струшка и остатоци Цврста прилагодлива основа за точно сечење Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината Опсег на косо сечење од 0° - 45°
4.599,00 ден.