+389 2 3178 025
Категории
Производители
Скоро Видени Производи

Акум.пневматска ударна дупчалка 36Волти две глави.

Шифра: BHR262TRDE

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
Makita 36v LXT SDS Комбинатен чекан - BHR262TRDE
SKU: 9447
€4304938,50
€2459938,50

Makita 36v LXT SDS Комбинатен чекан - BHR262TRDE

36V безжичен комбинирани чекани компатибилен со двете Li-ion батерија BL3626 и 36V-2.2Ah Li-ion батерија BL3622A од Makita 36V-2.6Ah.

• 3 режими на работа (само ротација / ротација со чекан / чекан).
• Рачка за апсорбирање на вибрации и меки рачки.
• Добар баланс на алатката поради центарот на гравитација што е поблиску до рачката.

Кориснички предности:

40 различни подесувања за бит-агол.
Рачка за апсорпција на вибрации.
LED работно светло.
3 режим • Ротација + чекан • Само ротација • Само чекан

Технички спецификации:

Тип на батерија - литиум-јон
Батерија Ах - 2,6 Ах
Време на полнење - 22 мин
Напон - 36 v
Електрична сопирачка
Променлива брзина контрола - активирање
Режими на работа - RO / RH / HO
Ограничувач на вртежен момент
Макс. во ѕид - 26 милиметри
Макс. во челик - 13 мм
Макс. во дрво - 32 мм
Удари во минута - 0-4800
Без оптоварување брзина - 0-1200 вртежи во минута
Вибрации:
- Дупчење - 3 m/sec
- Фактор на вибрирање K - 1,5 m/sec
- Вибрациско дупчење - 13,5 m/sec
- Глетање - 11 m/sec
Нето тежина - 4,8 кг

Ознаки за производ