+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Производители
Скоро Видени Производи

Комбинирана клешта 200мм 1000В

Шифра: 03 06 200

Производител: Knipex
SKU: 7223
ден 1.999,00

 

 • Должина на рачки 200 mm  
  Тежина 260 g
 • Назабени врвови за работа со рамни и округли кабли, наменети за универзална употреба
 • Сечила наменети за сечење на мека и тврда жиц
 • Долги сечила за подебели кабли
 • Сечилата се дополнително индуктивно стврднати
 • Изработена од ванадиум/челик, зацврсната и искалена во маслена постапка 
 • Цврстина на сечилото на клештата: 60 HRC
 • Заштита во согласност со 1000V 06 IEC 60900:2004 стандардите
 • VDE/GS сертифицирана