+389 2 3178 025
Производители
Скоро Видени Производи

Батерија 36В / 12Ах

Шифра: BL36120A

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
Лесна тежина на само 5.4кг Може да се полни за 3 часа со DC3600 полначот Отстранлив држач. Опремена со коло за заштита на батерии: дизајнирано за заштита на батеријата од оштетувања поради преголема потрошувачка, висока температура или преоптоварување. Мерач на батериското гориво: моќта што останува во батеријата може да се прикаже во 5 фази, едноставно со притискање на копче.
SKU: 17248
€2459938,50
Лесна тежина на само 5.4кг
Може да се полни за 3 часа со DC3600 полначот
Отстранлив држач.
Опремена со коло за заштита на батерии: дизајнирано за 
заштита на батеријата од оштетувања поради преголема потрошувачка,
висока температура или преоптоварување. Мерач на батериското гориво:
моќта што останува во батеријата може да се прикаже
во 5 фази, едноставно со притискање на копче.

Напон: 36V
Батерија Ах: 12Ah
Тип на батерија: Li-ion
ID на батеријата: BL36120A
Опис: ранец со висок капацитет Li-ion батерија
 
Ознаки за производ