+389 2 3178 025
Производители

Акумулаторска косилка ДЛМ380 18Волти+18Волти 2 батерии 380 мм , 4Ачаса, двоен полнач.

Шифра: DLM380CM2

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
SKU: 21544
25.999,00 ден
  • Ротационо сечило во вид на 2-забен лист, со резна широчина од 380 mm
  • Рачките за носење се погодни за транспортирање
  • Дршка дизајнирана за лесно туркање, со гумирана мекана дршка, ниско аголна ергономски дизајнирана, овозможува силата на корисникот ефикасно да се пренесе
  • Дотерување на височина на сечење со еден лост, со широк спектар од 6 положби, од 20 до 75 mm
  • Просторот за складирање може да се заштеди со поставување на машината врз нејзиниот заден дел, откако ќе се расклопи
  • Кутија за трева – индикатор за наполнетост

Технички податоци:

Напон на акумулаторот
18 + 18 V - LXT
 
Капацитет на акумулатор
1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
 
Тип на акумулатор
Li-ion
 
Број на вртежи во празен од
3.700 min-1
 
Капацитет на кутија за трева
40 l
 
 
Препорачана површна на косење
540 m²
 
Височина на сечење
25 - 75 mm
 
Дотерување на височина на сечење
6 x
 
Најголема резна широчина
380 mm
 
Бучава: звучен притисок
81 dB(A)
 
Бучава: звучна моќност
93 dB(A)
 
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
 
Вибрации: косење
2,5 m/s²
 
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
 
Димензии (Д x Ш x В)
1.145x456x1070 mm
 
Тежина EPTA
15 kg
 
Полнач за акумулатор
DC18SH
 
Акумулатор
2 x BL1840B
Ознаки за производ
Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија

DUR188UZ Акумулаторска коса 18Вати

Adjustable U-handle position is adjustable according to user's height and working posture Bump & feed (удри и продолжи) систем за продолжување на конец - најлонскиот конец може да се продолжи од макарата со удирање од земја на контактот за продолжување Мерач на состојбата на акумулаторот
21.999,00 ден