+389 2 3178 025
info@lotuls.com.mk
Категории
Производители

Акумулаторска аголна дупчалка

Шифра: DA330DZ

Достапност: Нема на залиха
Производител: Makita
3 год. ГАРАНЦИЈА
SKU: 9660
€430438,50

Компактна аголна глава, височината на главата е намалена за полесен пристап до завртки во тесни места

Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат

LED работно светло со светење пред вклучување

Лесен за ракување, голем прекинувач, со електронска контрола на брзина е погоден за работа со завртки

Копче за напред и назад

Куфер, батерии и полнач не се вклучени во цената.

Спецификации на производот

Misc

Напон на акумулаторот 10.8V
Капацитет на акумулатор 1.3Ah
Тип на акумулатор LI-ion
Број на вртежи во празен од 0 - 800 min-1
Капацитет на стезна чаура 1.5 - 10 mm
Макс. дупчење - челик 10 mm
Макс. Дупчење -дрво 12 mm
Димензии (Д x Ш x В) 298 x 52 x 77 mm
Тежина EPTA 1.1 Kg