+389 2 3178 025
Categories
Manufacturers
Recently viewed products

Преми брусилка 18Волти/3Ач;25000врт/мин; 6мм;1,6кг

Manufacturer part number: BGD0800RFE

Availability: In stock
Manufacturer: Makita
Брусилката BGD0800RFE има моќен електричен мотор, литиум-јонска батерија Удобен, ергономски дизајн со гумени облоги на куќиштето кои ги намалуваат ефектите од вибрациите и го подобруваат управувањето со алатката Електронска заштита за корисникот од рестарт Електронска заштита од преоптоварување на моторот Soft start - Нежнo стартувањe, стабилизација на брзината на моторот со оптоварување
SKU: 8719
29.999,00 ден
19.999,00 ден

Телото на апаратот е направено од лиен алуминиум - што ја дава силата на дизајнот на машината;
Алатот е опремен со стартна брава со индикатор кој го спречува стартувањето на алатот кога батеријата е вметната;
Дизајнот ви овозможува да ја држите алатката со две раце;
Машината работи на литиум-јонска батерија, која е лесна и моќна, недостаток на само-празнење и мемориски ефект;
Времето на полнење на батеријата е само 22 минути;
Максималниот дијаметар на брусење е 38 милиметри.


Карактеристики:
Тип на напојување - батериско
Капацитет на батеријата - 3 A/h
Време на полнење - 22 минути
Напон на батеријата - 18 V
Дијаметарот на дискот - 38 mm

Број на вртежи - 25.000 вртежи во минута
Заштита од прегревање на моторот - има
Големина на колкот - 6 mm
Кабел за напојување - 2,5 m

Димензии 400x79x118 mm
Тежина 2 kg